Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Třeba důkaz Boží existence

5. března 2015 v 6:55 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

Třeba důkaz Boží existence


Myslela jsem si, že mám těžké postižení, když nehýbu nohama ani rukama. Všechno ale bude asi trochu jinak. Moje nejlepší kamarádka je vysoká, štíhlá, dlouhovlasá a krásná mladá žena. Má zaměstnání, má milujícího partnera a navíc má chuť ještě studovat na vysoké škole.
Pak se to stalo. Totálně opilá kráska si podřezala artérií na noze. Proč? V blázinci řekla lékaři, že je pro ni tento svět moc složitý, že ho nechápe, že z toho má deprese.
Vysvětlíte mi někdo, co se stalo? Proč mladá a vcelku úspěšná mladá žena najednou neví, co se životem a jak ho zorganizovat?
Možná jsem přišla na důvod. Spousta lidí od rána do noci maká, plní své úkoly, plánuje další aktivity, ale nikdo nemá ani minutu čas pro sebe. Spousta lidí se snaží zapálit si večer svíčku a pustit si do ouška příjemnou hudbu… nikdo ale neodpočívá a i v tomto prostředí myslí na své úkoly, co ještě musí udělat a stihnout. Vážně ale stačí minutka, přepnout svou mysl do příjemného a hlavně bezpečného prostředí a jen tak se nechat unášet. Možná je právě toto důkazem Boží existence. V té chvíli vás totiž vážně nic neohrožuje a i pro dospělého člověka je příjemná představa něčí měkké a hřejivé náruče. Měřím 190 cm a neumím si představit toho Herkula, který by mě nosil v náručí a houpal. Umím si ale představit Boží náruč, která fakt neřeší moji váhu.
Mám děsný strach o svoji kamarádku, neumím jí pomoci, třeba ale svou radou pomohu jiným. Odpočívat rozhodně neznamená flákat se v posteli.

Monika Henčlová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 5. března 2015 v 7:10 | Reagovat

Je taková divná, složitá doba, mně se zdá, že vymizely i mezilidské vztahy. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama