Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Konec syslení

28. března 2015 v 12:08 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

Konec syslení


A je tu jaro. Je nejvyšší čas provětrat skříně, šatny, sklepy a garáže. Ani netušíte, kolik zajímavých věcí najdete. Vám už asi budou k ničemu, ale existuje spousta lidí, kterým by ty věci nějak pomohly.
Také jsem vyklidila prostory a našla kolečkové křeslo, které sama už neužiju, ale někomu jinému by mohlo pomoci. A tak jsem napsala inzerát a za vozík nechtěla moc. Během krátké doby přijela paní, která ještě jakžtakž chodí, ale kvůli postupující nemoci už to není nic moc. Díky vozíku se může jet podívat i na místa, která už obrečela. To byl ale hřejivý pocit. Vyklidila jsem sklep, někomu dalšímu udělala radost a mně bylo krásně u srdce.
Ráda bych vám všem tento postup doporučila. Ze svého bytu si nedělejte skladiště a raději všechny ty věci pošlete o dům dál. U zdravotnických potřeb to platí dvojnásob. Teď mám například šestnáct balíčků po deseti kusech inkontinenčních podložek. Je fajn mít pod sebou něco, co vsákne tekutiny, ale nepošle je o patro níž. Chráním si tak třeba matraci na posteli, ale také gauč nebo kolečkové křeslo, a pokud jsem na návštěvě, hostitelé jistě velmi ocení, že jim v domě část ze mě nezůstane.
Sami víte, že jako OZP lepíte díru dírou. Proč si tedy neusnadnit a nezpříjemnit život? Pořád je to přece život.


Monika Henčlová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama