Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Asistenční pes

24. března 2015 v 6:33 | Monika Henčlová

Asistenční pes

Rozhodně si netroufám vysvětlovat vám, co je asistenční pes a co všechno má zvládat. Chtěla bych se jen pochlubit se svými moudrými holčičkami. Jedna je francouzský bišonek a druhá je barevný boloňský psík. Sice jsou malé, ale velmi chytré.
Tak třeba, už sotva mluvím a aby mě asistenti slyšeli, mlaskám na ně. Mým psím holčičkám byl ten zvuk vždycky ukradený, ale až do soboty. Asistentka vařila guláš podle mých pokynů a míchala jak o život. Já na ni aktivně mlaskala, ona však byla zaujata tím gulášem. Vedle mě seděla na židli ta bišončí holčička, koukla jsem se na ni a zoufale se zeptala, co mám dělat. S klidným a něžným pohledem bišonka to vyřešila a prostě štěkla. Asistentce z leknutí vyletěla vařečka, couvla o metr a vyděšeně se na mě podívala. No hurá, konečně si mě všimla. Upravila mi můj posed na vozíku, pohlazením poděkovala bišonce a dál se věnovala guláši. Chování mé bišončí holčičky je přece typická asistence, no ne?
Ta černá však zajišťovala psí chování. Když asistentce vyletěla vařečka z hrnce až na zem a začala se věnovat mě, ta malá černá psí obhajitelka rodu neváhala, vrhla se k vařečce a poctivě ji olízala. Samozřejmě nelenila, vařečku si jazýčkem otočila a neváhala olízat kromě druhé strany vařečky také podlahu.
I toto je projevem asistence, vždyť pečuje o pořádek v mém bytě.
Zkrátka mám šikovné asistenční psy, i když v miniformátu.
Monika Henčlová

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama