Už jste někdy byli jen krok od cíle?

A mám to

18. března 2015 v 7:07 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

A mám to


Musím se Vám pochlubit. Ukončila jsem úspěšně zimní semestr na vysoké škole a hurá, pokračuji do letního semestru. Každý z Vás má nějaké omezení, takže každý z Vás sám zažívá i minimální úspěch jako velkou věc. Samozřejmě nebudu díky studiu vydělávat milióny, ale mám určitou jistotu, že neumřu "úplně blbá".
Přiznávám, takové studium je pro mě vlastně fyzicky velmi náročné. Potřebuji dřív vstávat, nechat se vykoupat a upravit a vyrazit do školy. Tam několik hodin sedím bez pohnutí a pak mě zase čeká cesta domů. Podotýkám, že celou dobu sedím v jedné pleně a cestu do školy i ze školy musím absolvovat v jakémkoli počasí a v jakémkoli mrazu. To je ale pohoda proti zkouškám. Velmi špatně dýchám a moje mluvení je slabounké a pro mě velmi náročné. Po zkoušce mě asistent odváží domů v mírné ztrátě vědomí. Stačí mi ale 24 hodin a zase funguji.
Normální člověk by se mě ptal, proč to vlastně všechno dělám. Odpověď je nasnadě, přeci musím zjistit, jaké mám možnosti a v rámci mé bláznivé osobnosti tyto hranice ještě trošku posunout. Říkám lidem, že se mají šetřit, odpočívat a tento divoký svět brát s rezervou. Sama tak určitě nedělám a vlastně úmyslně riskuji. Nikomu to nedoporučuji, ale mě osobně to vážně moc baví.

Monika Henčlová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama