Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Jazykové cvičení

12. července 2014 v 13:10 | Monika Henčlová

Jazykové cvičení

Ač se to nezdá, tento článek není o lingvistických dovednostech, ale dovednosti našeho jazyka správně mluvit a hlavně artikulovat. A hlavně se při mluvení nepokousat do vnitřní části úst, rtů a také do jazyka. Schválně to zkuste.
Jeďte jazykem po horní a pak dolní řade zubů. Zkusíte si jazykem přejít zuby zvenku? Kolik máte zubů a souhlasí Váš výpočet s názorem Vašeho stomatologa? Zkuste začít jedničkou vlevo nahoře a špičkou jazyka skončíte u osmičky vlevo nahoře. Pokud samozřejmě máte zuby moudrosti, pro šťastnější končíme u sedmičky. A teď vpravo nahoře jednička až… Kam až dosáhnete a totéž zkuste u spodní řady zubů.
U toho cvičení mě velice pobavila moje třiaosmdesátiletá kamarádka. Cvičitelka nás vedla profesionálním hlasem, počítala jedna, dvě, tři, čtyři, pět. Kamarádka ji po 5 min. cvičení řekla, že jedna z nich to má asi rozbitý, protože ona 1… A to je na celou pusu vše.
Závěr: Příroda je moudrá. Nechce člověka na stará kolena trápit počty, tak mu nechá vypadat zuby J Ale do té doby trénujte jazýčky a sami budete překvapeni, jak se Vám zkvalitní artikulace.
Monika Henčlová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama