Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Březen 2014

Masopust v Běchovicích

30. března 2014 v 20:19 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT
Masopust v Běchovicích
Většina z Vás nejspíše dodržuje tradice, na masopust se pořádně nacpeme a do Velikonoc se netkneme masa. Tak na mě v tomto spolehnutí vážně není a masopust spíše vidím jako důvod se pořádně bavit.
Začátkem března se i naše čtvrť v Praze rozhodla uspořádat masopustní zábavu. Jako občanka jsem nemohla chybět a že jsem na vozíku je vlastně problém lidí okolo mě a ne můj. Jdeme vybírat masky. Moje asistentka šla za vosičku, ale zapomněla si tykadla, takže šla za sexy holku v pruhovaných podkolenkách. Dva kamarádi šli za doktory, ale zapomněli si injekce a tak nepíchali. Další dva kamarádi šli za zdravotní sestřičky, ale zapomněli si oholit nohy, takže pod stejnokrojem měli kalhoty. Já jsem šla, vlastně jela jako správná vozíčkářka, za něco mezi Kleopatrou a prostitutkou. Důvod byl jednoduchý, vždycky chci být originální a moc prostitutek na vozíku neznám.
V sále byli velice překvapeni z mé přítomnosti a tančit se začalo až když jsem vyjela se svou bandou na parket. Nikdo mi nemohl vyčítat, že nedbám o své zdraví, vždyť tam byli dva doktoři a dvě zdravotní sestry. Vrcholem našeho masopustního dovádění byl můj tanec u tyče. S vozíkem jsme jezdili kolem tyče, střídali se u mě moji zdravotníci i vosička bez tykadel, s toho kroužení se mi motala hlava a dovršením celé akce bylo velkolepé. Ze stupínku u tyče sice sundávalo 5 lidí vozík, ale vozík se při cestě nějak rozložil a já skončila skluzem uprostřed parketu. Vozík se nějak poskládal, pět lidí mě dávalo za hudebního doprovodu Michala Davida a jeho Děti ráje na vozík, moje minisukýnka nakonec fungovala jako bederní pás a už to nikdo neřeší.
Je potřeba říct moji oblíbenou hlášku: "Invaliditou život nekončí.", občasná ostuda také nikomu nebere na kráse.
Závěrem bych všem čtenářům ráda sdělila, že se mají bavit, užívat si života a ty rádoby zdravé lidičky trochu děsit. Bavte se.
Monika Henčlová