Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Skoro jarní procházka

22. února 2014 v 8:32 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT
Skoro jarní procházka
Je únor 2014, venku svítí sluníčko, počasí spíš připomíná jaro a ladovská zima je jen v písničkách. Chce to je trochu silnější svetr, posadíme mě na elektrické kolečkové křeslo a traká ven. Stop. Dostala jsem geniální nápad. Vezmeme s sebou i 2 psí holčičky, gaučáky, pro které je pohyb 3 kroky k misce a zpět na pohovku.
Z domu tedy vyrážíme jako dav. Můj elektrický vozík řídí levou rukou osobní asistentka, v pravé ruce má dvojvodítko a na jeho konci 2 splašené bišonky. Metr před domem bišonci táhnou moji asistentku prudce doleva, pak udělají obrat o 180° a běží na druhou stranu. Z mého pohledu to vypadalo tak, že 2 malí pejsci běhají a na vodítku za nimi letí moje asistentka.
Naše výprava směřovala jen kousek za ves. Na louce jsme pejsky s velkou pompou odeply z vodítka a … Pejsci seděly u vozíku, koukaly na mně a podle pohledu nechápaly, co po nich chceme. Asistentka zamachrovala, vzala klacík, ukázala jej holčičkám, hodila kamsi za sebe a zvolala "Přines!". Holčičky se na sebe podívaly, čekaly, že asistentka klacík přinese a tak když se k tomu neměla, podívaly se na mně, ať si své lidi lépe vychovám. Pak se naštěstí začaly honit, řvát a válet sudy. Skokem na můj klín mi chtěly předvést jak jsou šikovné. Ve finále jsme byly všechny 3 od bláta a z mého svetru a jejich kožíšků trčely různě druhy trav větviček. Zkrátka stal se ze mě herbář na kolečkách.
Po návratu domu asistentka začala uklízet, ale z mého kolečkového křesla bude hlína opadávat ještě minimálně týden. Gaučáci byli tak vyčerpáni, že mi jedna lehla na klín a přikryla se dekou a druhá upadla na gauč a přikryla se polštářem. Následovalo 12 hodín prostého ticha a klidu.
Zkrátka je vidět, že jsem vystudovaná učitelka a mé výchovné metody neztrácí svůj význam.
Jaru jsme otevřely bránu a teď už jen čekáme na jeho příchod. Jaro, nezdržuj se, už jsme netrpěliví.
Monika Henčlová

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama