Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Vývoj v sociálním státě

19. ledna 2014 v 15:18 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

Vývoj v sociálním státě


Také jste dostali dopis z České správy sociálního zabezpečení s výměrou důchodu? V průměru zvedli důchody o 45,- KČ měsíčně. To asi není reakce na inflaci české měny. Snažila jsem se přijít na to, o co se náš sociální stát pokouší, když nám zvedne důchody o 45,- Kč. A už to mám -
Český stát opět hledal inspiraci v historii. Historicky vzato se osoby se zdravotním postižením házely ze skály podle starověkého modelu ze Sparty. Nebo podle středověkého modelu se z nich dělali zvoníci nebo šašci na šlechtických dvorech. Nebo podle novověku a modelu Ádi Hileraa se jim nabídl koktejl chemikálií, které všechny byly označeny jako jed.
Ještě tu však nebylo ponižování a zesměšňování státem a politickým vedením. To je model 21. století v České republice. Důchody nám přece zvedli, a že se za to nedá žít je sice smutné a vlastně tragické, ale nic jiného se vlastně nedá dělat. Ano, jsem nadšená z neustálého vývoje. Naše země se může pochlubit, že skutečně nestojí na jednom místě a neustále se něco mění. A zlepšuje?

Monika Henčlová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama