Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Říjen 2013

Závod Běchovice – Praha

3. října 2013 v 20:52 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

Závod Běchovice - Praha

Z velkých médií již víte, že se uskutečnil 10. ročník běžeckého závodu Běchovice - Praha. Co ale možná nevíte, že se poprvé v dějinách tohoto závodu mohli zúčastnit i vozíčkáři. Paní ředitelka celého závodu přislíbila, že od teď tj. 29. 9. 2013 mohou vozíčkáři na trať.
Závodu jsem se zúčastnila, dojela poslední, ale všichni měli neskrývanou radost, že jsem vůbec dojela. Velký dík patří mé osobní asistentce Veronice, která mě na mechanickém vozíku tlačila do kopce a brzdila s kopce. Byl nádherný podzimní den, slunce svítilo, větřík mírně pofukoval, osobní asistentka se potila a já na vozíku docela mrzla. Kolem mě běžely davy lidí, jen dva starší pánové měli dost empatie, jeden trochu zahřál moji ruku a druhý vtipně povzbuzoval k výkonu.
Běžci jsou fajn, za to řidiči nízkopodlažních autobusů by se měli učit profesionalitě. Autobus jezdil jednou za půl hodiny a až třetí mě vzal, resp. asistentka mě tvrdě narvala do autobusu a její pohled byl tak výmluvný, že jen velký odvážlivec nebo hlupák by ji vzdoroval.
Čeká nás dlouhá a prý krutá zima. Já byla celý den venku a nasávala sluníčkovou energii. Vám všem doporučuji totéž, ale kromě odvahy účastnit se sportovních akcí si nezapomeňte teplý svetr, šálu, rukavice.

Monika Henčlová