Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Rehabilitace musí bolet

25. června 2013 v 22:58 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT
Rehabilitace musí bolet
Pokud si myslíte, že rehabilitace je o snaze rehabilitační sestry nějak s vámi hýbat a pro vás je to pohodička, klídek a žádná dřina, tak jste na omylu.
Rehabilitační lékařka v lázních Klimkovice tvrdí, že rehabilitace musí bolet a já s ní souhlasím a sebe přidávám jako doklad jejich slov.
Před dvěma lety jsem měla roztroušenou sklerózu, 100kg, špatně jsem dýchala, téměř nemluvila a byla v tzv. plodové poloze. Nyní mám stále RSku, 60kg na 187cm, stále špatně dýchám, ale o to víc mluvím, sedím na kolečkovém křesle nebo pod vedením partnera přímo na gauči. Rehabilitace 3krát týdně mě dost vyčerpává a poslední nápad partnera mě dost zaměstnává. Jeho nápadem je totiž elektrický proud v mém těle. Nečekejte rovných 220W, určitě nesvítím. Jedná se o lékaři používaný přístroj s malinkatým napětím. Vycházíme z informací odborníků, že mozek si vytvoří nové koleje. Zkrátka když vám nemocí nějaké myeliny a nervy vyhořely, mozek umí vytvořit novou cestu. Samozřejmě to není hned, není to v rychlosti, na kterou jste byli zvyklí a výdrž je také menší, ale cesta je a vy tu původně neschopnou ruku zvednete .
Upozorňuji, že to chce pravidelný trénink, dřinu, trochu to bude bolet, protože namožené svaly mají bolet.
Nakonec bolest může být příjemná a potěšující a nezbytně důležitou motivací může třeba být pro ostatní obyčejné pohlazení blízké osoby.

Monika Henčlová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama