Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Pomoc na konci naší ruky

3. dubna 2013 v 20:04 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

Pomoc na konci naší ruky


Každý den si připadám jako Julius Fučík, na rozdíl od něj však mohu psát svou poslední reportáž vážně každý den. Tak často musím bojovat o vlastní život. Jsem osobou s těžkým tělesným postižením a jsem neustále závislá na péči osobních asistentů. Realita je taková, že na danou práci kolem mě buď lidi nestačí, nebo já nestačím na jejich finanční požadavky. A upřímně musím přiznat, že jejich požadavky na peníze jsou zcela oprávněné a mé zdroje zcela vyschlé. Náš stát bohužel nemá zájem danou situaci řešit a raději nás přebytečné "uklízí" do pobytových zařízení. Všichni však víme, že péče v ústavu je minimální, často nám jde o život a vždy je to všem úplně jedno.
Sama za sebe však musím doznat, že v ústavu být prostě nemůžu - mám několik zaměstnání, mám krásný byt, mám dvě psí slečny, mám ještě spoustu chuti do života… Nemám však asistenty, ti se stávají nedostatkovým zbožím.
Měla bych nápad. Zkusme se stmelit, všichni ti, co potřebují péči jiné osoby, vytvořme databázi osob, které mohou a umí pečovat a hlavně společně zkusme vymyslet, co jim za jejich péči nabídnout, protože pro naše krásné voči věčně dělat nebudou.
Přidáte se někdo?
Monika Henčlová
HenclovaM@seznam.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama