Už jste někdy byli jen krok od cíle?

upeÚstav je levnější

23. ledna 2013 v 18:58 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚTupeÚstav je levnější

Nadpisem chci pouze vyjádřit, že péče o osoby se zdravotním postižením se nejen nevyplatí, ale naopak je to velký zásah do rodinného rozpočtu.
Stát si také spočítal, že ač žijeme ve třetím tisíciletí a státy okolo nás podporují péči doma o osoby se zdravotním postižením, leze to zkrátka do peněz.
Nyní je moderní mluvit o placení inkontinenčních podložek pro OZP.
Když OZP bude ležet doma, celý byt bude cítit močí a on navíc bude mít dekubity z igelitové podložky, je nejvyšší čas ho šoupnout do ústavu. Vždyť tam dostane podložky stomické pytlíky apod. zcela zdarma. Sice je moc smutné, že klesá životnost OZP v takovém ústavu, ale ztráty jsou přeci povoleny, no né?
Pokud je OZP doma, musí stát vyplácet průměrně 10 500 Kč invalidní důchod a to každý měsíc a díky dobré domácí péči i několik let.
V ústavu jsou náklady na OZP několika násobně vyšší, za to však krátkodobější. Vždyť je prokázáno, že osoby s těžkým tělesným postižením mají v ústavu životnost cca 14 dní.
A to se vyplatí!!! Kolik stát ušetří na invalidních důchodech, příspěvcích na péči, příspěvcích na zdravotní pomůcky a příspěvcích na lécích.
Tomu se také říká státní strategie, že?
Trochu mě děsí že si každý myslí, jak je jeho život v pořádku a neohrožený. Vyhýbejte se však všem úrazům a nemocem, jinak to máte také spočítané…
Monika Henčlová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama