Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Duben 2012

Zázrak nebo dřina?

25. dubna 2012 v 22:27 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

Zázrak nebo dřina?


Pacientka s roztroušenou sklerózou je po 17 letech diagnózy: vdaná, kvadruparetička, pracuje z lůžka a vypadá na něm jako kus lidského masa nehybného a odulého. Chudinka malá.

Po 18ti letech latentní těžce progresivní RS je: rozvedená, krásná, štíhlá, optimistická, pracuje z invalidního vozíku a původně mrtvou rukou se poškrábe na nose.

Proč?

Zbavit se již neužitečného a hlavně nemilujícího manžela je velmi dobrý začátek. Nastupuje rehabilitace třikrát týdně pod vedením zkušené zdravotní pracovnice z Domácí péče a zbytek týdne cvičení pod vedením ochotných osobních asistentek, které podle státu stojí 16.60 Kč na hodinu.

Dál by text neměli číst lidé s prudérními názory. Pacientka totiž doporučuje konopí. Sama velmi špatně dýchá, takže cigarety nepřicházejí v úvahu. Pacientka sama doporučuje masážní krém z konopí, THC spray a popř.jemně rozemletou bylinku do jídla.

Pacientka se tím zbavila těžkých křečí a je schopna rehabilitovat a neužívat antispastika a tím neničit žaludek a celé trávicí ústrojí.


Z vlastní zkušenosti pacientky mohu pouze dodat, že není možné věřit na zázraky, je potřeba na sobě neustále pracovat.


Monika Henčlová

Sobotění I

25. dubna 2012 v 22:26 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

Sobotění I.


Tento text bych mohla začít tragicky…opustil mě manžel a já s těžkým tělesným postižením najednou nemohu do světa…

Tak dost! Kdo mě zná, ví, že toto není můj způsob žití. Já nemohu do světa? Tak svět přijde za mnou.

Rozhodla jsem se pořádat u mě doma přednášky s fotografiemi z různých míst světa. Přednášet může kdokoliv a posluchači jsou moji kamarádi a známí.

Historicky první Sobotění měla na starosti moje sestřička Ing. Blanka Tomková, která povídala o Austrálii, v níž se svým přítelem 3 roky žila.

Najeli jsme s ní několik tisíc kilometrů a viděli Sydney, Bariérové útesy, Uluru a australské středozemí, kousek Tasmánie a pak opět Sydney. Kromě flóry a fauny nám přednášející popsala i životní styl, společenské vztahy a způsob života původních obyvatel Aboriginů ve světě přistěhovalců - nynějších obyvatel Austrálie. Svým výkladem zbourala spousty mýtů a předsudků o původním obyvatelstvu a chování "nových pánů" Austrálie.

Na všechny naše otázky padaly téměř fundované odpovědi. Jediná otázka však zůstala nezodpovězena. Zajímalo nás totiž z čeho Aboriginové míchají pro ně tak typickou modrou a bílou barvu.

Uhodnete, kdo byl tazatelem?


Monika Henčlová