Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Leden 2012

Dobrušky a třešničky

9. ledna 2012 v 15:59 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

Dobrušky a třešničky


Pokud jste osobou s těžším tělesným postižením, potřebujete k životu osobní asistenci. Nějaký čas jsem si naivně myslela, že se mě tato otázka netýká. Sice nehýbu žádnou končetinou a jsem v plenách, ale pečoval o mě můj manžel a já nepotřebovala shánět jiné asistenty. Teď je vše jinak. Manžel odešel za milenkou a já zůstala na krku své nemocné mamce. Samozřejmě mám několik možností. Manžel mi navrhoval odejít do ústavu, jeho milenka navrhovala moji rychlou smrt, také jsem mohla viset na krku své mamince, a nebo začít hledat a přemýšlet.
Měla jsem asi obrovské štěstí, protože po vystavení inzerátu se začaly dobrušky (osobní asistentky) objevovat. Navrhované řešení je mít každého asistenta na 24 hodin a postupně je točit. Dostala jsem však ještě jinou možnost a tu právě nyní hodlám vyzkoušet. Budu mít dvě dobrušky, které se budou střídat po čtrnácti dnech, budou se starat o mne, moji domácnost, ale i dvě psí holčičky. Na noc však občas přijde jiná asistentka. Bude takovou třešničkou na dortu, změnou ve stereotypu a hlavně ulehčí dobrušce.
Ve výsledku budu tady mít dvě stálé pečovatelky, pro zpříjemnění čtyři třešničky a díky tomu snad spokojený život plný práce, ale také zábavy.

Samozřejmě v co nejkratší době podám hlášení, zda a jak se můj nový způsob osvědčil, zda přežily dobrušky, zda vydržely třešničky a zda jsem já pořád plná optimismu.

Monika Henčlová