Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Postřehy z PSP ČR II.

1. září 2011 v 20:47 | Monika Henčlová |  A NAŠE POLITIKA ČESKÁ

Postřehy z PSP ČR II.chtěla bych se vyjádřit k dnešnímu semináři o určení dávek hmotné nouze a jejich cílení a názor bude velmi subjektivní.


Já jsem osobou s těžkým tělesným postižením, tento stav jsem si dobrovolně nevybrala, a přesto musím na úkor svého zdraví a života pracovat, protože příspěvek na péči ani náhodou nestačí na zaplacení osobní asistence.

Jsem pro rovné příležitosti i pro nepřizpůsobivé občany. Nechce-li takový občan využít příležitosti ani sociální stát ho není povinen živit. Bez práce nejsou koláče, a kdo nepracuje, ať nejí.
Jak moc by bylo administrativně nákladné těmto "občanům" místo peněz na hmotnou nouzi a příspěvku na děti dávat poukázky na jídlo a vzdělání dětí? Takový poukaz se totiž nedá hodit do herního automatu. Je to sice represivní, ale nádech prevence to přeci má. Občanům finančně negramotným tak stát nedá peníze a nezhoršuje tak jejich dluhovou spirálu. Zkrátka, když to nejde po dobrém, jde to formou poukázek.


Poukázkami bych řešila i existenční minimum. Takovým lidem bych prostě nedala ani korunu, ale díky poukázkám bych je nenechala umřít hlady.
Pokud jsem jako OZP ve stejném balíčku sociálně slabých jako tito jedinci, mám právo chtít po ostatních stejné plnění povinností.

Na můj invalidní důchod exekutor sáhnout může, na co sáhne "nepřizpůsobivým" občanům?

Monika Henčlová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama