Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Vozíčkář ve skalách

13. srpna 2011 v 9:11 | Monika Henčlová

Vozíčkář ve skalách
Co jsem jako chodící nestihla, snažím se vynahradit s vozíkem.
Prachovské skály pro mne byly až nemyslitelnou metou. Na začátku je třeba říci, že jsem nebyla, nejsem a určitě nikdy nebudu sportovně nadaná.
Za svůj osobní úspěch považuji cestu do obchodu a zpět. No a najednou jsem stála na parkovišti pod Prachovskými skalami, hlavu měla značně zakloněnou a nechápala, co tam dělám.
Na vozíku jsem vyjela neuvěřitelně prudký kopec k prvnímu skalnímu městu s pocitem, že jsem dobyvatel.
Cestou vzhůru jsme s elektrickým vozíkem a mými dobruškami (osobní asistenti) narazili na několik odvodných kanálků, jejichž základní nevýhodou byla šířka a hloubka, zkrátka přesně na kolečko vozíku. Měla jsem však štěstí na kolemjdoucí. Dva manželské páry z Uherského Hradiště mi krásnou moravštinou nabídli pomoc. Nakonec to vypadalo následovně: Já se třepala na vozíku, jedna dobruška hlídala smečku našich pejsků a druhý asistent do odvodných kanálků pokládal klády. Dva muži z Moravy tlačili a přidržovali vozík a jejich ženy hlasitě povzbuzovaly.

Závěr byl tedy kouzelný. Já, ač s těžkým zdravotním postižením, jsem byla v Prachovských skalách, mé dobrušky si zase jednou sáhly na dno svých fyzických i duševních sil, poznala jsem přátelské, ochotné a všeho schopné lidi a můj perfektní a téměř nový elektrický vozík ztratil svůj první šroubek, což v množství součástek je zanedbatelné.

Ať žije léto, adrenalin, skvělí lidé a výrobci invalidních vozíků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:36 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama