Už jste někdy byli jen krok od cíle?

Canisterapie v malém

4. července 2011 v 18:29 | Monika Henčlová |  MŮJ SVĚT

Canisterapie v malém
Kdo by řekl, že také v alternativní léčbě osob se zdravotním postižením existují předsudky. Canisterapie vychází z kontaktu člověka a psa. Obecně však platí, že pes musí být velký, ochotný fungovat jako polštář, přikrývka nebo koník pro malé děti.
Mezi osobami se zdravotním postižením koluje mnoho mýtů a polopravd. Já teď jednu polopravdu naruším a pro canisterapii doporučím bišonka, zástupce malých plemen. Jeho praktickou výhodou je nelínající srst, která nezpůsobuje alergie a především jeho hravá povaha, která ani největšího skeptika nenechá bez úsměvu.
Pro cvičení jemné motoriky doporučuji mazlení, hlazení a "ňuhňání" s tvorečkem jehož váha málokdy přesáhne pět kilo. Pokud chcete držet dietu, opět musím doporučit bišonka. Nebudete-li při stravování dost rychlí, majitelem potravy se stane pes. Je sice malý ale má schopnost skákat na své rozměry do neuvěřitelné výšky a dálky. V případě, že chcete zdokonalovat svoji psychickou rovnováhu a klid, opět doporučuji bišonka. Když už po několikáté přenese důležitou věc z bodu A do bodu B, nesdělí vám, kde se bod B nachází, přitom se ale sladce tváří a jeho obrovské oči sdělují, že na něj nemáte, v životě vás už málo co rozhodí.

Považujte výše uvedené za reklamu na psího kamaráda. Stejně to děláte pro sebe.

Monika Henčlová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama