Už jste někdy byli jen krok od cíle?

3.4. §79 – Spolupráce s Úřadem práce

29. června 2011 v 23:45 | Monika Henčlová |  ZÁVĚREČNÁ PRÁCE

3.4. §79 - Spolupráce s Úřadem práce


Zaměstnavatelé jsou oprávněni požadovat od úřadu práce
  1. informace a poradenství v otázkách spojených se zaměstnáváním osob se zdravotním postižením,
    b) součinnost při vyhrazování pracovních míst zvláště vhodných pro osoby se zdravotním postižením,
    c) spolupráci při vytváření vhodných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením,
    d) spolupráci při řešení individuálního přizpůsobování pracovních míst a pracovních podmínek pro osoby se zdravotním postižením.


Dle vyjádření právního zástupce NRZP:
Výraz "požadovat" je velmi často užívaný v právních předpisech a znamená
povinnost poskytnout informace nebo jinou formu součinnosti na žádost
oprávněné osoby. Je jedno zda právnické nebo fyzické. Povinost úřadu
práce je tedy podmíněna žádostí zaměstnavatele. Pokud zaměstnavatel
požádal o informace, bylo povinností úřadu informace k problematice,
včetně upozornění na změnu budoucí statusu osob znevýhodnění poskytnout.
Bez této žádosti ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:36 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama